Tazewell County Elementary School

Chess Tournament Results

2/19/05

 

 

 Grades 3&4

            1.  Jackson Roach                         Grundy-Morton

2.  Joe Weinrich                                 Lincoln-Washington

3.  Jayme Belsly                           Lincoln-Washington

4.  Craig Daub                                          Rankin

5.  Nathaniel Kaiser                         Lincoln-Morton

6.  Sean Linden                             Rankin

7.  Nick Monferdini                              Grundy-Morton

8.  Brad Bennovich                               Lincoln-Washington

9.  Nicholas Taylor                         Grundy-Morton

          10.  Stefan Jacobson                                 Rankin

 

3-4th Grade (left to right) first to third place

3-4th Grade (left to right) first to third place

 3-4th Grade (left to right) first to third place

Grade 5

            1.  Ron Moore                                     Rankin

            2.  Nolan Graves                          Tremont

            3.  Byran Green                            Tremont

            4.  Caleb Davis                            Rankin

            5.  Brady Cufaude                         Rankin

            6.  Braden Fogal                           Tremont

            7.  Calla Zhou                                           Lincoln-Morton

            8.  Cody Stanley                           Parkview-Creve Coeur

            9.  Austin Wallman                                  Rankin

          10.  Lydia Johnson                         Tremont

 

5th Grade (left to right) first to third place

5th Grade (left to right) first to third place

5th Grade (left to right) first to third place 

Grade 6

            1.  Eli Hosbrough                               Beverly Manor

            2.  Joshua Dixon                           Central Jr. High-E. Peoria

            3.  Nick Kaiser                             Lincoln-Morton

            4.  Christian Vickery                                    Tremont Jr. High

            5.  Gauge Wallman                                  Rankin

            6.  Nick Brodrick                         Washington Middle

            7.  Andrew Lindner                                    Lincoln-Morton

            8.  Dexter King                             Tremont Jr. High

            9.  Sarah Lisenko                          Rankin

          10.  Zach Owdom                           Grundy-Morton

 

 6th Grade (left to right) first to third place6th Grade (left to right) first to third place

 6th Grade (left to right) first to third place

 

 

Grade 7

            1.  Blake Muechlich                               Tremont Jr. High

            2.  Alex Goergen                          Morton Jr. High

            3.  Kyle Lush                                            Morton Jr. High

            4.  Cody Pierce                            Georgetown Middle

            5.  Sam Godby                         Rankin

            6.  Cody Ward                                          Central Jr. High-E. Peoria

            7.  Daniel Jennings                                   Parkview-Creve Coeur

            8.  Josh Litwiller                                  Tremont Jr. High

            9.  Jordan Bastean                                    Rankin

          10.  Alex Cufaude                          Rankin

 

7th Grade (left to right) first to third place

7th Grade (left to right) first to third place

 7th Grade (left to right) first to third place

Grade 8

            1.  Anthony Lisenko                                    Rankin

            2.  Aaron Brown                          Parkview-Creve Coeur

            3.  Bryan Rogers                          Central Jr. High-E. Peoria

            4.  Cannon Ciota                           Central Jr. High-E. Peoria

            5.  Isaac Teel                                            Morton Jr. High

            6.  Matt Guile                                           Rankin

            7.  Matt Kemper                           Central Jr. High-E. Peoria

            8.  Brandon Coons                          Central Jr. High-E. Peoria

            9.  Adam Clarke                           Central Jr. High-E. Peoria

         10.  John Williams                         Georgetowne M

 

 8th Grade (left to right) first to third place

 8th Grade (left to right) first to third place

8th Grade (left to right) first to third place